Higiena i profilaktyka,  Próchnica,  Stomatologia estetyczna

Rozjaśnia zęby, wzmacnia szkliwo oraz znosi nadwrażliwość zębiny. Nowy rewolucyjny produkt do higieny jamy ustnej

CUROLOX Technology to składnik linii produktów CURODONT i vVardis. Swoje działanie zawdzięcza samoorganizującemu się peptydowi P11-4, który ma wysokie powinowactwo do tkanek zęba. Jest to białko, które przy niskim pH tworzy trójwymiarową biomacierz z miejscami wiązania jonów wapnia. W tych miejscach zaczyna się tworzyć nowy hydroksyapatyt, czyli podstawowa jednostka budulcowa naszych zębów. Upraszczając, można powiedzieć, że CUROLOX tworzy „rusztowanie” dla nowych kryształów hydroksyapatytu.

Ma szeroki zakres zastosowania – stosuje się go do leczenia początkowych zmian próchnicowych (tzw. białej plamy, bez ubytku tkanek), znoszenia nadwrażliwości zębiny, remineralizacji szkliwa oraz ochrony przed działaniem kwasów.

Rozjaśnienie zębów w całkowicie bezpieczny sposób – jak to możliwe?

Wiele razy pisałam, że wybielanie zawsze w jakimś stopniu wpłynie negatywnie na szkliwo zębów i możemy jedynie minimalizować szkodliwe działanie. Nazwałam technologię CUROLOX rewolucyjną, ponieważ jednocześnie rozjaśnia i wzmacnia zęby. Wytwarza na powierzchni zęba macierz, która umożliwia tworzenie hydroksyapatytu. Nowo powstała warstwa kryształów hydroksyapatytu zwiększa rozproszenie światła, co z kolei zapewnia rozjaśnienie zębów.

Natychmiastowa ulga dla nadwrażliwych zębów i ochrona przed kwasami

Ból zębów spowodowany spożywaniem bardzo zimnych pokarmów lub płynów związany jest z przemieszczaniem się płynu w odsłoniętych kanalikach zębinowych. Środki służące do znoszenia nadwrażliwości mają za zadanie zamknięcie kanalików i odizolowanie ich od środowiska zewnętrznego. Jak wskazują badania, po zastosowaniu produktów z technologią CUROLOX na powierzchni zęba powstaje nowa warstwa hydroksyapatytu, która osłania odsłonięte kanaliki zębinowe i pełni funkcję ochronną przed kwasami bakteryjnymi i spożywczymi.

Minimalnie inwazyjny środek w leczeniu wczesnych zmian próchnicowych

Na początku przypomnę czym jest próchnica. Jest to patologiczny proces zachodzący w biofilmie zęba (czyli wielokomórkowej strukturze bakterii), zaburzający równowagę remineralizacyjno-demineralizacyjną. Demineralizacja szkliwa polega na utracie jonów wapnia i fosforanowych, remineralizacja na powrotnym ich wbudowaniu w strukturę zęba. Procesy te zachodzą regularnie w jamie ustnej pod wpływem zmiany pH środowiska, gdy w obecności bakterii próchnicotwórczych zaczyna przeważać proces demineralizacji to dochodzi do rozwoju próchnicy.

Po zakończonym rozwoju zęba, białka macierzy szkliwa prawie całkowicie zanikają, przez co gdy dojdzie do jego uszkodzenia, to nie ma możliwości odtworzenia go na nowo. Badania wykazały, że CUROLOX umożliwia wytwarzanie biomimetycznej macierzy naśladującej białka macierzy szkliwa. Badania mikroskopowe wykazało, że peptyd P11-4 wnika przez pory do zdemineralizowanej struktury szkliwa, co umożliwia leczenie wczesnych zmian próchnicowych  poprzez ich ponowną remineralizację.

Produkty te są nowością na rynku i wymagają dalszych szeroko zakrojonych badań klinicznych, aby jednoznacznie potwierdzić ich właściwości i móc włączyć do standardów leczenia. Produkty firmy Curodont zawierające technologię CUROLOX można zakupić w Europie tutaj. Niestety produkty wybielające linii vVardis póki co dostępne są tylko z dostawą na terenie USA – link do internetowego sklepu.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.