Higiena i profilaktyka

Oczyszczająca pianka do zębów i dziąseł – innowacyjny produkt wspomagający codzienną higienę jamy ustnej

Właściwa higiena jamy ustnej jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na zahamowanie rozwoju próchnicy. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zaleca szczotkowanie zębów 2 razy dziennie, rano i wieczorem oraz nitkowanie minimum raz dziennie. Warto dodatkowo stosować płyn do płukania jamy ustnej, w zależności od potrzeb może zawierać różne składniki aktywne, np. fluor, hydroksypatyt, chlorheksydynę czy olejki eteryczne.

Po kilku sekundach od mechanicznego oczyszczenia zębów na ich powierzchni pojawia się błonka zębowa, zawierająca biofilm bakteryjny, która następnie dojrzewa do postaci płytki bakteryjnej. Wraz z upływem czasu zwiększa się różnorodność mikrobiologiczna oraz płytka zwiększa swoją grubość. Po każdym posiłku bakterie znajdujące się w płytce produkują kwasy, które atakują powierzchnię zęba i dochodzi do jej demineralizacji, czyli utraty substancji mineralnych. Proces odwrotny – remineralizacja, następuje po około 45 minutach. Zaburzenie równowagi demineralizacyjno-remineralizacyjnej prowadzi do powstania ubytku próchnicowego.

W ciągu dnia, gdy nie mamy możliwości oczyścić zębów po posiłku, warto stosować preparaty wspomagające samooczyszczanie zębów oraz ich remineralizację. Na rynku pojawił się innowacyjny produkt – SPLAT Oral Care Foam 2 w 1, czyli pianka oczyszczająca zęby oraz dziąsła. Konsystencja piany skutecznie eliminuje miękką płytkę bakteryjną. Zawiera system ochronny Luctatol®, który bezpośrednio eliminuje bakterie, dzięki czemu wspomaga profilaktykę przeciwpróchniczą. Luctatol® to unikalne połączenie ekstraktu z drzewa lukrecji, laktoperoksydazy i laktoferyny, które posiada właściwości bakteriobójczo, neutralizuje płytkę nazębną oraz hamuje proces tworzenia się nowej płytki bakteryjnej o 96%. Ponadto zapewnia długotrwałe uczucie świeżości. Jej skuteczność została potwierdzona badaniami.

Pianka przeznaczona jest do użytku po każdym posiłku. Polecana jest również u osób, u których higiena jest utrudniona z powodu obecności aparatu ortodontycznego lub odbudowy protetycznej, jako uzupełnienie codziennej higieny. Piankę aplikujemy bezpośrednio do ust i przetrzymujemy przez 5 sekund. Po upływie zalecanego czasu wypluwamy resztki pianki, ale nie przepłukujemy ust wodą.

Dostępnych jest kilka rodzajów pianki, zawierających dodatkowe substancje aktywne, takie jak np. bioaktywny wapń czy aloes, rozszerzające działanie pianki o właściwości np. remineralizujące, przeciwzapalne i łagodzące.

SPLAT Pianka oczyszczająca 2w1 LAWENDA 29,90zł
SPLAT Junior Magic Foam dla dzieci w każdym wieku (posiada dodatkowo bioaktywny wapń wzmacniający i remineralizujący szkliwo) 24,90zł
SPLAT Pianka oczyszczająca 2w1 MALINA 27,90zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.