Nazywam się Aleksandra Kasprzak. Ukończyłam studia w 2019 roku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Po zakończeniu stażu podyplomowego, rozpoczęłam pracę w kilku gabinetach dentystycznych. Obecnie pracuję w Centrum implantologii i stomatologii estetycznej Dentify, a także w gabinecie zajmującym się tylko i wyłącznie stomatologią dzieciącą – Zębolkach. Moją największą pasją jest stomatologia dziecięca oraz stomatologia estetyczna. Uwielbiam pracę z dziećmi i chociaż często bywa bardzo wymagająca i nieprzewidywalna, to sprawia mi dużo satysfakcji. Jeśli chodzi o stomatologię estetyczną to największą przyjemnością dla dentysty jest widok pacjenta, który w końcu nie wstydzi się szeroko uśmiechać. W wolnym czasie uwielbiam zagłębiać się w starożytny świat wielkich cywilizacji, takich jak Sumerowie, Olmekowie czy cywilizacja doliny Indusu. Lubię poznawać ich przypowieści, kulturę, tradycję, a także odkrywać tajemnice. Drugą moją pasją jest tworzenie wiwarium, czyli sztucznych pomieszczeń (zbiorników) odtwarzających warunki środowiskowe jak najbardziej zbliżone do naturalnych, np. klimat lasu tropikalnego. Istnieje kilka rodzajów wiwarium, ja skupiam się głównie na terrariach i paludariach.

W 2020 roku świat wielu z nas tak naprawdę stanął na głowie. Po wybuchu epidemii COVID-19 zgłosiłam się do pomocy w szpitalu w Knurowie jako wolontariuszka, gdzie przede wszystkim pobierałam wymazy do badań na obecność SARS-CoV-2. Jako, że byłam jedną z 2 lekarek, które zgłosiły chęć pracy jako wolontariuszki w całym województwie Śląskim, otrzymałam od Ministra Zdrowia odznaczenie honorowe za zasługi dla ochrony zdrowia, a także Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP. Miałam też przyjemność wystąpić w telewizji w programie „Pytanie na Śniadanie”, gdzie pokrótce opowiedziałam o tym jak wygląda moja praca w szpitalu.

Na Śląsku dramatycznie brakuje lekarzy do pracy w szpitalach – młode dentystki zgłosiły się na ochotnika

Mówi się, że uśmiech skraca drogę do drugiego człowieka – to niewątpliwie jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę poznając drugą osobę. Ponadto badania wykazują, że osoby z pięknym uśmiechem lepiej radzą sobie w kwestiach zawodowych. Wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu własnych zębów, ale nie wiedzą, co mogliby zrobić i czy w ogóle jakiekolwiek działanie jest możliwe. Często w takiej sytuacji szukają odpowiedzi w Internecie, gdzie zostają przytłoczeni ogromem informacji, często niejasnych, nie ułatwiających podjęcia jakiejkolwiek decyzji. Z tego powodu powstała ta strona. Chcę Wam pomóc poznać, zrozumieć, a może nawet i polubić (takie ciche marzenie 😉 ) stomatologię oraz zapewnić dostęp do rzetelnych i merytorycznych źródeł informacji, przedstawionych w przystępny i przyjemny sposób.

Dzisiejszy model leczenia się zmienia i w coraz większym stopniu polega na współpracy pacjenta z lekarzem. Zrozumienie procesu leczenia przez pacjenta jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jego skuteczność, dlatego zachęcam Cię do podróży po świecie stomatologii z Przewodnikiem stomatologicznym, abyś i Ty mógł czynnie uczestniczyć w swoim leczeniu.

A jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania lub masz do mnie jakieś inne pytania, to napisz na adres:


przewodnikstomatologiczny@gmail.com